O našem klubu

Klubové barvy - Červená a černá (AC Milano style)

Něco o klubu FC Ostrava-Jih

zdroje: oficiální stránky, wikipedia

FC Ostrava-Jih je klub s dlouholetou tradicí. Náš oddíl kopané už funguje bez mála 55 let. Tento klub měl velmi pestrou historii. Ze začátku nesl název FC NH Ostrava. Poté co jej v roce 2000 opustil hlavní sponzor, je klub přejmenován na FC NH Classic Ostrava.

V roce 2007 bylo valnou hromadou ustanoveno nové vedení klubu a zároveň došlo k opětovnému přejmenování našeho fotbalového oddílu na současný FC Ostrava Jih. Vždy si náš klub potrpěl na širokou mládežnickou základnu s vysokými soutěžemi. Také mužstvo mužů hrálo vysoké soutěže jako je např. naše druhá liga.( naposledy jsme hráli druhou ligu v roce 2000). V současné době hrají naši muži první B třídu.

Dres našeho klubu oblékali takoví hráči jako jsou např. Jankulowski,Horváth,Schindler nebo Papadopulos. Tato zvučná jména jsou zárukou velmi kvalitní práce s mládeží. Doufáme, že se i v budoucnu, budou naši odchovanci prosazovat ve světové kopané a přinášet tak dobré jméno našeho oddílu do povědomí široké fotbalové veřejnosti.

Z Historie

FC Ostrava-Jih je moravský fotbalový klub sídlící v ostravském městském obvodu Ostrava-Jih. Klub byl založen v roce 1957 pod názvem ZSJ Ocel NHKG Ostrava

Největším úspěchem klubu bylo odehrání sedmi ročníků ve druhé nejvyšší soutěži (v sezónách 1968/69 - 1969/70, 1973/74, 1977/78, 1979/80 a 1998/99 - 1999/00).

Historické názvy

• 1957 - ZSJ Ocel NHKG Ostrava (Základní sportovní jednota Ocel Nová huť Klementa Gottwalda Ostrava)
  • 1960 - TJ NHKG Ostrava (Tělovýchovná jednota Nová huť Klementa Gottwalda Ostrava)
  • 1990 - FC NH Ostrava (Football Club Nová huť Ostrava)